Wibratory Logopedyczne

You have no items.

Wibratory logopedyczne do wywoływania i korekcji głoski r

   W ofercie PJ therapeutic znajdziecie Państwo trzy modele wibratorów logopedycznych przeznaczonych do wywoływania i kształcenia głoski "r" u dorosłych i dzieci.  Pierwszy i najczęściej zamawiany, zapewne dzięki najdłuższej sprzedaży, to popularny REREK, którego historia rozpoczęła się w roku 2007. Amerykanie zestawili go specjalnie dla nas z łopatkami- żółtą i niebieską. Na początku nawet miał on nazwę POLISH KIT - dlatego, że zamiawialiśmy go tylko my- PJtherapeutic. Sama nazwa pojawiła się w następnym roku. Szpatułki nakręcane są tu w plastykowy gwint. Sam model jest przezroczysty w kolorach niebieskich, różowych, zielonych i fioletowych. Amplituda 4- 6 mm w zależności od elastyczności i długości szpatułki. Częstotliwości można tłumić mocniejszym uchwytem dłoni lub dobrać słabszą baterię.

Model wprowadzony tuż po RERKU to Jiggler PLUS. Z jednej strony miał gwint do nakręcania szpatułek, z drugiej zaś pociesznego stworka - słonika, duszka, aligatora i inne, którymi można było prowadzić masaż zewnątrzustny, stąd funkcjonalność Jigglera w stosunku do RERKA jest nieco lepsza. Niestety, model z gwintem został wycofany niedawno z produkcji, za to zastapiono te jigglery innymi z regulacją częstotliwości. MOżna rozszerzyć ich funkcjonalność także i dzisiaj. W ofercie jest tzw. ROTA-CAP- mała nasadka, która umożliwia nakręcanie łopatek i innych szpatułek.

Wreszcie Wiggler - oferta najnowsza, wibrator w którego uchwyt możemy wsunąć nie tylko szpatułki ZV, ale i inne szpatułki do masażu np. NUK lub NUBY, należy tylko nie przesadzić ze zbyt głębokim umieszczeniem w korpusie urządzenia, bo można uszkodzić wewnętrzny mechanizm elektryczny. Wiggler służyć może również do ćwiczeń grafomotorycznych. Ma on taką samą amplitudę jak REREK, jest nieco grubszy i kanciasty.

Wszystkie trzy modele pracują na bateriach paluszkach.