Wibratory Logopedyczne

You have no items.

TALK TOOLS

ZAPRASZAMY NA WARSZTATY Z RENEE  ROY HILL

                      

                             KRAKÓW 13 - 14 PAŻDZIERNIKA 2017

Sensory Motor Approach to Apraxia of Speech and Related Motor Speech Disorder

Renee przedstawia tym razem, jak aktywność z zakresu OPT (Terapii Pozycji Oralnej) z zastosowaniem terapii dotykowej i akcesoriów logopedycznych takich jak tubki i kształtki apraksyjne w powiązaniu z feedbackiem słuchowym i opartymi na postrzeganiu wzrokowym technikami poprawiają wyrazistość mowy u osób dotkniętych apraksją mowy. 

A oto podstawowe korzyści tej okazji.

- temat, jakiego w Polsce jeszcze nie było!

 

- zestawy do terapii z instrukcją w cenie warsztatu (bez DVD),

 

- powtórka z OPT dla tych, którzy nie brali udziału w szkoleniach w latach poprzednich, 

- tłumaczenie symultaniczne,

- wykształcenie Renee to między innymi: zaburzenia SI, Hanen Courses, NDT, TAMO, PROMPT!

- Renee uczestniczyła z ramienia TALK TOOLS na kongresach ASHA!Amerykańskie Stowarzyszenie Słuchu i Mowy akredytuje programy szkoleniowe TALK TOOLSA!

- catering, rejestracja VIDEO na osobnym ekranie dla lepszego uchwycenia detalu podczas ćwiczeń i prezentacji.

- znalezienie się w gronie międzynarodowego towarzystwa TALK TOOLS, rzuć okiem na pozostałe warsztaty TALK TOOLS na całym świecie:

https://talktools.com/collections/event-calendar/products/copy-of-feeding-therapy-a-sensory-motor-approach?variant=31263752137


- możliwość zakupu nowoczesnych narzędzi za oceanu!

 

UWAGA: dla osób, które bedą uczestniczyć w warsztatach TALK TOOLS po raz 3 - specjalny stały rabat w naszym sklepiku (na zawsze)!

 

WYŚLIJ SWOJE ZGŁOSZENIE JESZCZE DZIŚ !

 

CENA W PROMOCJI: 1070,- zł (Amerykanie mówią -EARLY BIRDS PRICE).

LICZBA MIEJSC (ZGODNIE Z POLITYKĄ TALK TOOLS) jest ograniczona.

PROGRAM SZKOLENIA WKRÓTCE

 

REJESTRACJA (prosimy o dane do faktury)

telefoniczna : 797171989

mailowa: pjtherapeutic2@gmail.com

          

                  Na zdjęciu terapia metodą TALK TOOLS 

TALK TOOLS to nazwa amerykańskiej firmy zajmujacej się szeroko rozumianą terapią logopedyczną: metodyką, szkoleniami i produkcją pomocy. TALk TOOLS ma swoje oddziały i eksluzywnych dystrybutorów na całym świecie- jedym z nich jest PJtherapeutic. Organizujemy warsztaty z udziałem specjalistów z USA i zajmujemy się sprzedażą pomocy logopedycznych.

KTO JEST ADRESATEM METODY?

Metoda TALK TOOLS jest adresowana przede wszystkim dla tych PACJENTÓW, którzy:

- nie są beneficjentem metod konwencjonalnych z użyciem bodźców wzrokowych i słuchowych;

- nie potrafią naśladować (dźwięków, ułożenia narządów mowy itp.);

- maja apraksję lub dyzartrię, MPD lu zespół Downa;

- mają problemy napięcia mięśniowego;

- są w trakcie pourazowej rehabilitacji okołotwarzowej;

- potrzebują kompeksowej diagnozy i terapii żuchwy;

- Pacjenci z problemami karmienia.

SPECJALIŚCI TALK TOOLS

W gronie specjalistów znajdziemy: Sarę Rosenfeld Johnson, autorkę podręcznika i pomocy do terapii żuchwy, Renee Roy Hill - autorkę pomocy do terapii apraksji, np. tubek do terapii apraksji, Lori Overland specjalistkę od karmienia, Monikę Purdy - od technik intetrwencji sensorycznej. Z TALk TOOLS współpracuje też znana autorka testów logopedycznych w USA - Nancy Kaufman. Z tego szanownego grona gościliśmy już w Polsce na warsztatach Renee Hill (dwukrotnie), Lori Overland i Monikę Purdy. 

POMOCE LOGOPEDYCZNE

Wśród najbardziej znanych pomocy warto wymienić:

- BLOCZKI ŻUCHWOWE - do terapii i dagnozy żuchwy,

- NARZĘDZIA DO PIONIZACJI I LATERALIZACJI JĘZYKA,

- ZIMNY PALUCH,

- ZESTAWY FLECIKÓW DO TERAPII POZYCJI ORALNEJ,

- ZESTAWY SŁOMEK 

- T-vibe - wibrator logopedyczny, na który nakładamy specjalne gąbkowe szpatułki, a który pomaga diagnozować  i kształtować wrażliwość sensoryczną.

TERAPIA POZYCJI ORALNEJ

To być może najbardziej znana metoda interwencji logopedycznej wykorzystujacej do diagnozy i terapii określone narzędzia, m in. bloczki żuchwowe, tubki żuchwowe, wibratory Z-vibe i wibratory logopedyczne Jiggler. Polega ona na kształtowaniu konkretnego planu motorycznego przy użyciu metod dotykowych jakie spotykamy np. w fizjoterapii, stąd specjalistom pracującym tąmetodą potrzebna jest gruntowna wiedza anatomiczna i dotyczaca np. napięcia mięśniowego. ZESTAW KOMPLETNY do OPT odpowie na wszystkie Państwa pytania, zaś w materiałach warsztatowych można znaleźć ogólne zagadnienia i zarys interwencji.

TERAPIA KARMIENIA

TALK TOOLS rozwijaja swoja filozofię diagnozy i terapii logopedycznej, włączając w nią rozszerzone zagadnienia karmienia, czego na wielu kierunków polskich studiów logopedycznych nie znajdziemy...Stąd w ich ofercie szkolenia Lori Overland, specjalistyczne narzędzia do terapii dysfagii, kubki i łyżeczki do codziennego karmienia, np. MIŚ MIODUŚ.

NASZE SZKOLENIA

Oferujemy warsztaty logopedyczne z TERAPII POZYCJI ORALNEJ, na których można się nauczyć stosować BLOCZKI, TUBKI, STABILIZATOR ŻUCHWY, dowiedzieć się jak można skutecznie stosować fleciki i słomki, jak dawać sobie radę z seplenieniami międzyzębowymi i ślinieniem, jak diagnozować niestabilność żuchwy...

Szczegóły na karcie SZKOLENIA na stronie głównej. Zapraszamy!

CERTYFIKACJA

OSOBY PRZESZKOLONE PRZEZ ZAPROSZONYCH PRZEZ NAS SPECJALISTÓW Z TALK TOOLS AUTOMATYCZNIE NABYWAJĄ STOPNIE TERAPEUTYCZNE ZGODNE Z TYMI, JAKIE MAJĄ NASI KOLEDZY i KOLEŻANKI Z CAŁEGO ŚWIATA:

POZIOM I - NOVICE - ZALICZENIE KURSÓW: Trzyczęściowy plan dla OPT, Terapia karmienia

POZIOM II - INTERMEDIATE -ZALICZENIE KURSU: Diagnoza i tworzenie planu terapii OPT (wymagane dla uzyskania poziomu II jest zaliczenie POZIOMU NOVICE)

POZIOM III - ADVANCED - ZALICZENIE KURSU: OPT dla specjalistów pracujących z osobami z mięśniowymi deficytami w obszarze zaburzeń mowy i karmienia (3-dniowy), wymaganie wstępne - zaliczenie szkolenia w zakresie podstaw OPT i Diagnozy i terapii żuchwy

POZIOM IV - ACCOMPLISHED - ZALICZENIE KURSU: Integracja w obszarze sensorycznym, motorycznym, karmienia i mowy w diagnozowaniu i terapii, wymagania wstępne:

UWAGA: SPECJALIŚCI Z POZIOMU INTERMEDIATE mają w naszym sklepie zniżkę 10% na całość oferty firmowanej produkcją TALK TOOLS!Warunkiem jest zgłoszenie mailowe się do kategorii SPECJALIŚCI TALK TOOLS.

KURSY

- Sensoryczno-motoryczne ujęcie apraksji PAŻDZIERNIK 2017

- Terapia karmienia

- Puzzle autyzmu

- Wspomaganie karmienia u osób z zespołem Downa